Chůze na sněžnicích je odměnou za kilometry nachozené s holemi při Nordic walking a na ten čas je fajn se těšit. Čas na horách vám dodá síly, které jinde nenajdete a můžete se zde zastavit, objevit kus sebe. A to je víc než seznam všech zdravotních přínosů o „biomechanice“ pohybu na sněžnicích (podobá se to přínosům z Nordic walking). Při pohybu na sněžnicích využíváme také holí, které zlepšují stabilitu pohybu, rychlost pohybu, rytmus kroků a především správné držení těla ve vzpřímené poloze.
Pohyb na sněžnicích je komplexní pohyb aktivující dolní i horní polovinu těla. Intenzitu zatížení si volíme sami podle svých potřeb a fyzické zdatnosti. Při pohybu na sněžnicích využíváme prostředí zasněžené zimní přírody, kdy nejde jen o vlastní fyzickou aktivitu ovlivňující naši tělesnou stránku, ale také o vliv na naši psychiku, kterou pobyt v zimní přírodě po vydařené akci sílí. Příroda má zde větší roli naž jen „kulisa“ pro pohyb.
Sněžnice prošly dlouhým historickým vývojem. Prvotním smyslem jejich využití bylo usnadnění pohybu zimní krajinou pro vykonávání základních denních činností a prací. S příchodem moderní doby jejich praktické využití pokleslo a v posledních letech dochází k jejich návratu ve smyslu jiném. Lidé si stále častěji začínají uvědomovat potřebu změny svého životního stylu, prostředí. V uspěchané době moderního života plné shonu, stresu a povinností potřebujeme často zastavit, uvolnit se, zrelaxovat, věnovat se sobě, svým nejbližším, načerpat novou sílu a energii ve smyslu tělesného i duševního zdraví.
Když nasadíme sněžnice jsme o krok blíž přírodě a sami sobě. Zkuste to taky.